Aloe vera  
 
 
ÚČINKY
 Aloe Vera obecně
Farmakologické vlastnosti Aloe
Komponenty Aloe Vera
Jak působí ?
Stabilizační přísady
Účinky gelu
Užívání Aloe vera
Slovník pojmů
Proč pít Aloe dřeň (1)
Proč pít Aloe dřeň (2)
Proč pít Aloe dřeň (3)
Proč pít Aloe dřeň (4)
10 důvodů proč pít Aloe vera gel
Aloe Vera - lék na který; jsme čekali
Aloe Vera a pohybový aparát
13 způsobů jak nám může Aloe Vera pomoci
Nepřehlédnutelné účinky Aloe Vera
Jezte, co vaše srdce ráčí
Pitný režim s Aloe Blossom Herbal tea
Proč Aloe Vera od FLP?
Aloe2Go - novinka na trhu
Detoxikace organizmu a produkty FLP 1.díl
Detoxikace organizmu a produkty FLP 2.díl
 

KOMPONENTY Aloe vera

(Převzato z příspěvku Dr. Peter Athertona v časopise Jonathan)

1. Vitaminy
Aloe vera je bohatá na obsah všech vitaminů vyjma vitaminu D. Zvláště důležitým jsou antioxidanty - vitamin A (ve formě betakarotenu), vitaminy C a E. Aloe vera dokonce obsahuje stopy vitaminu B 12 a je jedním z velmi mála rostlinných zdrojů tohoto vitaminu. Tento fakt je důležitý pro vegetariány a vegany.

2. Enzymy
Několik různých druhů těchto biochemických katalyzátorů při orálním použití pomáhá zažívání rozkládáním tuků a cukrů. Jeden z nich, bradykináza, pomáhá při zevní aplikaci Aloe vera snižovat nadměrnou zánětlivost, a tím i bolest, zatímco další enzymy pomáhají strávit veškerou mrtvou tkáň na různých zraněních. Přítomny jsou rovněž lipázy a proteázy, které rozkládají potravu a podporují trávení.

3. Minerály
K nejdůležitějším patří vápník, sodík, draslík, mangan, hořčík, měď, zinek, chrom a antioxidant selen. Ačkoli jsou minerály a stopové prvky potřebné pouze ve velmi malých množstvích, jsou nezbytné pro správnou funkci rozmanitých enzymových systémů v různých metabolických cestách.

4. Cukry
Cukry jsou derivovány z lepkavé vrstvy mezi slupkou listu Aloe vera a vnitřním gelem a jsou známy jako mukopolysacharidy, které příznivě ovlivňují imunitní systém a pomáhají detoxikovat organizmus. Aloe vera obsahuje mono i polysacharidy, ale nejdůležitější jsou cukry s dlouhým řetězcem, mezi něž patří glukóza a manóza nebo glukomanany. Tyto cukry jsou vstřebávány celé přímo ze střeva (nerozložené jako ostatní cukry) a objevují se v krevním oběhu v té samé formě. Tento proces se nazývá pinocytóza. V krevním oběhu jsou potom schopny uplatnit imunoregulační účinek. Některé z těchto polysacharidů nejsou absorbovány, ale ulpí na jistých buňkách lemujících střevo a formují bariéru, která zabraňuje absorbci nechtěného materiálu. Tím vlastně zamezují možnosti vzniku syndromu průsaku střev (Leaking gut syndrome). V přípravcích k zevnímu použití patří cukry mezi nejdůležitější zvlhčovače. Jedním z nejvýznamnějších polysacharidů obsažených v Aloe vera je Acemannon, nositel pozoruhodných antivirových kvalit. Vědecké výzkumy ukázaly, že posiluje přirozený obranný systém organizmu, a tím zastavuje postup HIV viru.

5. Antrachiony
Dvanáct těchto fenolových sloučenin se nachází pouze ve vrstvě pericyklických trubiček pod vrchní slupkou listu. V malých množstvích, kdy se neprojevuje jejich projímavý efekt, pomáhají absorbci z gastrointestinálního traktu a mají antimikrobiální a protibolestivé účinky. Z některých nápojů pro zdraví jsou tyto substance odstraňovány kvůli možným břišním bolestem či průjmům, ale v malých množstvích jsou nesmírně prospěšné. Nejdůležitější z nich, aloin a emodin, působí jako účinné látky na tišení bolesti. Mají rovněž antibakteriální a antivirové vlastnosti.

6. Lignin
Toto je sama o sobě nečinná substance, ale pokud je přítomna v zevních přípravcích, obdařuje Aloe vera neobyčejnou penetrační schopností, takže ostatní složky mohou být absorbovány hluboko do kůže.

7. Saponiny
Tyto mýdlové substance tvoří přibližně 3 % Aloe vera gelu. Jsou schopné zajistit čistění organizmu a navíc mají silné antiseptické vlastnosti. Jednají velmi výkonně proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolaných kvasinkami, jako jsou např. kandidózy nebo afty.

8. Mastné kyseliny
Cholesterol, campesterol, sisosterol a lupeol jsou hlavní rostlinné steroidy, které jsou důležitými protizánětlivými faktory.

9. Kyselina salycilová
Složka podobná aspirinu, která má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

10. Aminokyseliny
Tělo potřebuje 22 aminokyselin. Aloe vera gel poskytuje podle dosavadních informací 20 z nich. Co je však ještě důležitější, poskytuje nám i všech osm esenciálních aminokyselin, které si organizmus nedokáže sám vyrobit.

 

 

Produkty dne

  Produkty dne
Produkt s Aloe Vera

Aloe Blossom Herbal Tea

Bylinný čaj je čistě přírodní, neobsahuje kofein. Osvěžuje a zbavuje stresu. Může se používat teplý i studený. Používá se k čištění organizmu, pomáhá udržovat pitný režim

Více ...


Produkt s Aloe Vera

Sonya Transculent Powder (transparentní pudr)

Sonya Powder je možné použít samostatně nebo na podklad. Jeho jemná textura zjemňuje a poskytuje sametový povrch pro aplikaci očních stínů a líčidel.

Více ...


 
Aloe Vera - AloeInfo.cz created by FLASH4SHOCK.com
 
Flash4Shock.com